
Alleen de allerbeste leersoorten zijn geschikt voor De Sede.
De Sede is een Zwitserse producent dat zich onderscheidt op het gebied van kwaliteit. Alleen de allerbeste leersoorten zijn geschikt voor het design merk De Sede.
De Sede was van origine een klein maar ervaren zadelmaker in Klingnau, Zwitserland. Met hun jaren lange ervaring en toewijding konden ze de meubels van bijzondere kwaliteit creëren. Deze lederen meubels werden met de hand vervaardigd.
Zoals hun motto ‘the culture of Excellence’ al zegt gaan ze alleen voor de allerbeste kwaliteit.
De Sede is zonder twijfel een expert op het gebied van lederen meubelen. De nadruk ligt dan ook op traditioneel handwerk en ambacht. De keuze gaat alleen uit naar de allerbeste huiden, de kwaliteit van het leer is dan ook onovertroffen. Maar niet alleen de kwaliteit heel belangrijk maar ook het design en zitcomfort is enorm van belang.
Ontwerpers van internationale aanzien
In 1965 werd een naamloos familie bedrijf De Sede Ag genoemd, maar ze bleven trouw aan de oorspronkelijke uitgangspunten. Het bedrijf ontwikkelde zich vervolgens snel, de beste ontwerpers van internationale aanzien werden gevraagd om zitmeubelen te creëren. Er werden extra fabrieken geopend en een internationaal distributienetwerk gestart. Al snel kreeg dit label een internationale bekendheid. Vanuit een kleine werkplaats, is een bedrijf gegroeid. Nu werken hier meer dan 120 mensen. Zij produceren meubelen voor meer dan 40 landen over de wereld waaronder Rusland, de Verenigde Staten, China en zelfs Brazilië.
De inspiratie van de designers van De Sede
De designers van De Sede laten zich inspireren door het leven, dromen en comfort tot veiligheid. Het handschrift van het design label kent strakke lijnen, elegantie, gestroomlijnde vormen.
De strenge eisen voor de design, comfort en het leer is belangrijk in het hele traject. Alleen de stieren uit Zuid Duitsland en Zwitserland die de beste verzorging krijgen komen in aanmerking.
Het bekendste model van dit ongekende bedrijf is ontworpen door de Italiaanse Eleonore Peduzzi-Riva en de Zwitserse designers Klaus Vogt en Ueli Berger. De DS-600, een modulair systeem, koppel de elementen aan elkaar en je kunt grote en kleine bogen mee maken.
De meubelen van De Sede worden nog steeds op ambachtelijke wijze gemaakt in de Zwitserse fabriek.
Andere bekende vintage modellen zijn de DS 11, DS 15, DS 76, DS 80 and DS 88.