
Herman Miller, producent van moderne design meubels
Herman Miller was een zakenman uit West Michigan in de Verenigde Staten. Hij heeft zijn schoonzoon, De Pree, geholpen met het kopen van de Michigan Star Furniture Company. De Pree besloot het bedrijf daarom naar zijn schoonvader te vernoemen.
Moderne meubels
In het midden van de twintigste eeuw was de naam Herman Miller een synoniem voor moderne meubels. Niet iedereen kon die vooruitstrevende gedachte in het begin waarderen. Het bedrijf ging werken met grote ontwerpers als George Nelson en Charles en Ray Eames. De designs van Charles and Ray Eames worden zowel door Herman Miller als door Vitra geproduceerd. Vitra produceert ze voornamelijk in Europa. Herman Miller doet dit voor de rest van de wereld. Door met grootheden samen te werken produceerde het bedrijf design icons. Want de meubels worden tot op de dag van vandaag als klassiekers te zien.
Maar het bedrijf heeft met veel meer designers samengewerkt. Onder andere met Alexander Girard, Isamu Noguchi, Robert Propst en Ayse Birsel.
Herman Miller Awards
Het bedrijf heeft in de loop der jaren veel awards mogen ontvangen. Zo kregen zij in 1989 de Carl Bertelsmann-prijs. Deze kregen zij voor het ontwikkelen van het concept werknemer-eigenaarschap: het eerste bedrijf in de VS dat op deze manier wordt vereerd. Heel erg speciaal dus. Onlangs, in 2014, werd Herman Miller benoemd tot Best Large Showroom. Prijzen die zij meer dan verdiend hebben verkregen.
Ze gaan nog steeds door met het ontwerpen en produceren van meubels. Naast de klassiekers van vroeger heeft het productiebedrijf ook veel nieuwe ontwerpen in haar assortiment. Het hoofdkantoor bevind zich in Zeeland, Michigan. Het bedrijf heeft ook faciliteiten in onder andere de Verenigde Staten, China, Italië en het Verenigd Koninkrijk. Het streven van Herman Miller is altijd om aan ontwerpen te werken die de wereld om ons heen zal verbeteren.